Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju

Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Pepelkin čevelj

»Hmmm … vse stare pravljice so dolgočasne in zlajnane«, pravi Blaž in se odloči, da jih bo spremenil. Ampak, le kako je mogoče spremeniti Pepelko, in kaj vse se lahko zgodi Sneguljčici in njenih palčkom? Potem so tukaj še muce z muco Copatarico ter Janko in Metka. Navsezadnje pa še policaj, ki poskuša ustvariti red.

Vso to ‘zmešnjavo’ pravljic je napisala Olga Paušič v dramski igri z naslovom Pepelkin čevelj. Učenci dramske skupine Osnove šole Pohorskega bataljona Oplotnica, pa so jo pod vodstvom mentorice Duške Lovec, uprizorili in predstavili na odru.

Prvo predstavo so učenci odigrali v četrtek, 29. 3. 2018 od 9.30 za učence prve in druge triade.  Drugo pa ob 17.00 za starše, krajane in vse obiskovalce, ki so napolnili kulturni dom v Oplotnici.

S predstavljeno igro so učenci prav tako sodelovali na reviji otroških gledaliških skupin, ki je bila 21. 3. 2018, v Slovenski Bistrici (galerija).

Naši zlati učenci

Naši učenci so v torek, 20. marca 2018, sodelovali na regijskem tekmovanju Festivala Turizmu pomaga lastna glava. Učenci so se predstavili s svojo projektno nalogo z naslovom Po poteh Lahove Mime. V ta namen so postavili svojo stojnico ter promovirali svoj turistični produkt v Mercator centru v Mariboru. Za promocijo dogodka so posneli tudi videospot, ki si ga lahko ogledate tukaj. Mimoidočim in članom strokovne komisije so projektno nalogo tako dobro predstavili, da so osvojili zlato priznanje. Mentorici Nina Razboršek in Sanja Žgavc jim za uspeh iskreno čestitava!

Stran 1 od 4512345...102030...Zadnja »

Prihajajoči dogodki

Projekti