Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju

Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Simbioza giba 2018

Tudi letos smo se pridružili vseslovenski akciji medgeneracijskega gibanja, z namenom ozaveščanja ljudi, sokrajanov o zdravem načinu življenja. Učenci I. triade so na športni dan povabili starše in stare starše, ki so v spremstvu z učiteljicami odšli na pohode na različne lokacije. Prvošolci so odšli v Gorico, drugošolci v Brezje, tretješolci pa so se povzpeli na Kebelj. Vse cilje so uspešno dosegli tudi povabljeni občani.

Prvošolci

Letos je šolski prag v Osnovni šoli Pohorskega bataljona Oplotnica prestopilo 36 prvošolcev. Po uvodnem pozdravu ravnatelja šole, so jim učenci dramskega krožka pripravili kratek kulturni program. Z dramatizacijo igre Flamingo Filip, ki je nastala po istoimenski knjigi avtorja, učenca Nika Škorjanca, so jim želeli sporočiti, da nas drugačnost bogati. Šola pa je obenem tudi priložnost za sklepanje novih prijateljstev.

Uspešen dan za oplotniške karateiste

V soboto, 15.9.2018 je v Mariboru potekal že tradicionalni turnir v karateju MARIBOR OPEN 2018, na katerem je sodelovalo 490 tekmovalcev iz 13 držav in 75 klubov.

Shotokan karate klub Oplotnica je zastopalo 6 tekmovalcev pod vodstvom trenerjev Jerneja Blatnika in Sebastiana Kantužerja.

To je bila za večino tekmovalcev uvodna tekma v novo sezono, ki pa je pokazala, da so oplotniški karateisti nanjo dobro pripravljeni saj so osvojili kar 6 medalj in sicer:

Jerot Neža je edina zastopala klub v katah in v kategoriji kata malčice v kateri je bilo 15 tekmovalk osvojila odlično 3. mesto.

Ostali tekmovalci so nastopali v športnih borbah in osvojili naslednje rezultate:

Hmelak Tibor je nastopal v dveh kategorijah (kumite malčki -30kg in kumite dečki -35kg) in dosegel izjemen rezultat saj je v obeh kategorija ostal neporažen in tako osvojil kar dve zlati medalji.

Odlično drugo mesto je osvojil Lan Goleš (kumite malčki -30kg), ki je ostal neporažen vse do finalne borbe in tako že pokazal odlično formo za letošnjo sezono.

Valenčak Neli je osvojila 3. mesto (kumite malčice -30kg).

V dopoldanskem delu tekmovanja sta nastopila tudi Jevšenak Alina (kumite malčice -30kg), ki ji je v repasažnem dvoboju zmanjkalo nekaj športne sreče in je tako ostala brez medalje. Enako smolo je imel tudi Jelenko Benjamin (kumite dečki -40kg), ki je po sodniški odločitvi v repasažnem dvoboju ostal brez medalje.

V popoldanskem delu pa je med starejšimi čakal na nastop še Mihael Valenčak (kumite kadeti -57kg). To je bila zanj kontrolna tekma v okviru plana dela kadetske, mladinski in U21 reprezentance. Miha je prvo borbo proti slovenskemu nasprotniku gladko zmagal, nato pa v polfinalnem boju proti Madžaru na tesno izgubil. Čakal ga je še repasažni dvoboj s Hrvatom katerega je premagal in tako osvojil odlično 3. mesto.

Čestitke vsem tekmovalcem!

Vabilo

Vabimo vse starejše občane, da se nam pridružite na pohodu, ki bo v petek, 14. 9. 2018, ob 8.30. Potekal bo po bližnji okolici Oplotnice.

Učenci od 1. do 3. razreda

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da bo v ponedeljek, 10. 9. 2018, ob 16.00, v telovadnici Milenij Oplotnica, skupni roditeljski sestanek.

Dnevni red:

1. Predavanje Ne nasilju, Jani Pravdič.
  2. Šolsko leto 2018/2019.
  3. Razredni roditeljski sestanek.

Vljudno vabljeni.

Ravnatelj šole:

Matjaž Vrtovec, prof.

Stran 1 od 4912345...102030...Zadnja »