12.11.2022 je potekalo v Slovenskih Konjicah mladinsko Državno prvenstvo v karateju. Na prvenstvu je sodelovalo 49 klubov in 343 tekmovalcev.

Tekmovanje je organizirala karate zveza Slovenije, ki deluje pod okriljem Svetovne karate organizacije. Shotokan karate klub so zastopali Alina Jevšenak, Neli Valenčak, Kiara Ivančič, Benjamin Jelenko, Nina Jelenko, Jan Javornik in  Vid Obrovnik.

Najuspešnejši tekmovalci našega kluba so bili Neli Valenčak ml. kadetinje -45 Alina Jevšenak ml. kadetinje -40 in Jan Javornik malčki -35, ki so osvojili naslov državnih prvakov. Državni podprvaki sta postala Vid Obrovnik malčki +35 in Kiara Ivančič deklice -40. Tretja mesta sta osvojila Benjamin Jelenko kadeti -57 in Nina Jelenko ml. kadetinje -50

Oplotničani v letu 2022 nadaljujemo z uspehi na največjih tekmovanjih v športnih borbah, saj smo letos na Grand prix Slovakija v Bratislavi v mesecu marcu osvojili kar štri medalje (Neli Valenčak 1. mesto, Benjamin Jelenko 2. mesto, Tibor Hmelak in Alina Jevšenak 3. mesto) in Na Grand prix Croatia v Samoborju tri medalje (Benjamin Jelenko in Kiara Ivančič 1. mesto ter Alina Jevšenak 3. mesto). Ter v mesecu juniju z odlični nastopi na otroškem Balkanskem prvenstvu, kjer smo osvoili 2 drugi mesti (Alina Jevšenak in Neli Valenčak)