URADNI REZULTATI ŠOLSKEGA TEKMOVANJA IZ ZNANJA SLOVENŠČINE

Šolsko tekmovanje za natečaj iz znanja slovenščine Slovenščina ima dolg jezik: Književnost na filmu 11 v šolskem letu 2023/2024, je potekalo v petek, 1. 2. 2024, ob 14.00 v klubski sobi Osnovne šole Pohorskega bataljona Oplotnica.

• Sanja Žgavc, prof. biologije in geografije
  • Laura Hren, učenka 9. razreda

Šolska tekmovalna komisija je sprejela prijavnico in izdelek ene tekmovalne skupine.

Šolska tekmovalna komisija je izdelek ocenila opisno.

Naslov filma: Rajši kokakola kot šola?

6. marec 2023

Šolsko tekmovanje za natečaj iz znanja slovenščine Slovenščina ima dolg jezik: Književnost na filmu 10 v šolskem letu 2022/2023, je potekalo v petek, 24. 2. 2023, ob 14.00 v klubski sobi Osnovne šole Pohorskega bataljona Oplotnica.

• Sanja Bučar, prof. kemije
  • Jaka Krošl, učenec 9. razreda

Naslov filma: Tihotapci v akciji

SI UPAŠ?

Si upaš? … to je naslov naše projektne naloge, saj tudi letošnje šolsko leto sodelujemo na Festivalu turizmu pomaga lastna glava.

Našo projektno nalogo si lahko ogledate na tej povezavi.

Hvala in LP

Urša L.

Tekmovanje BOBER 2022 (Računalniško mišljenje)

Dne, 19.2.2022 je potekalo državno računalniško tekmovanje BOBER. Udeležil se ga je učenec osnovne šole Pohorskega bataljona Oplotnica, Erazem Sitar, ki je postal DRŽAVNI PRVAK in osvojil zlato priznanje.

Čestitke.

Šolsko tekmovanje iz angleščina

V četrtek, 14. 11. 2019, je na naši šoli potekalo tekmovanje iz angleščine za učence 9. razredov. Tekmovanja se je udeležilo 16 učencev. Prejemniki bronastih priznanj so:

Jaša Hmelak, Jan Kamenik Kamenšek, Nika Zimerl, David Kolar, Tina Sevšek

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za dosežen uspeh. Jaši, Janu, Niki in Davidu pa obilo sreče na območnem tekmovanju, ki bo 15. 1. 2020 v OŠ Markovci.

Mentorica: Katja Oblak

Cankarjevo tekmovanje 2019/2020

Šolsko tekmovanje je potekalo  12.  11.  2019  po ustaljenem razporedu.  Skupaj je od 4. do 9. r. tekmovalo  30  učencev.  11  učencev je prejelo  bronasto priznanje.  Na območno tekmovanje v Slovenski Bistrici (januar 2020) sta se uvrstila  2   tekmovalca.

URADNI REZULTATI ŠOLSKEGA TEKMOVANJA IZ ZNANJA SLOVENŠČINE

Šolsko tekmovanje za natečaj iz znanja slovenščine Slovenščina ima dolg jezik: Književnost na filmu 7 v šolskem letu 2018/2019, je potekalo v torek, 5. 2. 2019, ob 14.00 v klubski sobi Osnovne šole Pohorskega bataljona Oplotnica.

• Nataša Črešnar, prof. slovenskega jezika
  • Samo Jezovšek, prof. glas. ped.
  • Jaša Hmelak, učenec 8. razreda

Ta je bila sprejeta v skladu z navodili državne komisije in s Pravilnikom tekmovanja. Izdelek sodi v tekmovalno kategorijo 1 (od 6. do 7. razreda osnovne šole).

Šolska tekmovalna komisija je izdelek ocenila opisno.

Naslov filma: Abra, kadabra film dabra.

Izdelek so nagradili z bronastim priznanjem.

Za nami je šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje

V torek, 11. decembra 2018, je tudi na naši šoli potekalo Cankarjevo tekmovanje. Letos je knjige, predpisane za tekmovanje, bralo 29 učencev 4., 5., 6., 7., 8. in 9. razredov.

Četrtošolci in petošolci so spoznavali dogodivščine Bratovščine Sinjega galeba, avtorja Toneta Seliškarja. Učenci petih razredov so skupaj z razredničarkama Martino Smogavec in Leo Leva izvedli tudi noč branja, kjer so se z omenjeno knjigo družili tudi v poznih večernih urah.

Šestošolci in sedmošolci so prebirali Vorančeve Solzice in prijateljstvo odkrivali tudi v knjigi Avtobus ob treh.

Osmi in deveti razredi so o drugačnosti razmišljali skozi knjigo Kit na plaži, dva tekmovalca pa čaka še izziv – Cankarjeve črtice.

In kdo so prejemniki priznanj?

1. razred: Eva Višnar in Laura Hren
  2. razred: Rožle Mlakar
  3. razred: Taja Fridrih in Daša Videčnik
  4. razred: Zoja Stermecki in Domen Hren
  5. razred: Nik Škorjanc in Blažka Skarlovnik
  6. razred: Gaja Oblonšek, Selina Koronik in Iza Pučnik

VSEM TEKMOVALCE IN MENTORICAM ISKRENE ČESTITKE ZA DOSEŽEN USPEH, Gaji Oblonček in Niku Škorjancu pa obilo sreče na regijskem tekmovanju, ki bo 23. januarja.

Nataša Črešnar