V soboto, 20. 10. 2018, smo se učenci 5. in 7. razreda s knjižničarko Vido odpravili z zgodbami po domačih poteh. Za to smo se odločili zaradi tega, ker smo ljubitelji lepih besed in narave.

Zjutraj smo se zbrali ob 8. uri pred šolo in odšli na naš potep. Najprej smo se usedli pred telovadnico in brali zgodbo o Marijinem zakladu. Seveda nismo prebrali vseh zgodb, saj smo najboljši del shranili za pozneje. Nato smo se odpravili do Zajčevega gradu. Med potjo smo se veliko smejali in si pripovedovali zgodbe, ki so nam jih povedali naši starši, dedki, babice … In tudi tekmovali smo, kdo bo prej pri Zajčevem gradu. Knjižničarka je bila zelo vesela, da se je odločila za to. Ko smo prispeli do Zajčevega gradu, smo prebrali obnovo zgodbe o Marijinem zakladu. Pripovedovali smo si tudi bajke o Zajčevem gradu. Pojedli smo sendviče in odšli naprej. Nekaj metrov naprej smo se ustavili in se usedli med praproti. Med njimi smo brali knjigo NOČ IMA SVOJO MOČ. V tej knjigi so zbrane tudi kebeljske bajke. Čez nekaj časa smo se odpravili nazaj. Nazaj smo odšli na Podgrad. Med potjo smo se ustavili še na pokopališču. Kmalu za tem smo prispeli na naš cilj – nazaj v šolo. Svetujeva ti, da čim več bereš v naravi, saj bo tvoje življenje bogatejše.

Lana in Mateja