22. 4. 2019, po vsem svetu obeležujemo dan Zemlje.

Kako zelo je pomemben pravilen odnos do našega planeta z vidika ločevanja in odgovornega ravnanja z odpadki, varčevanja s pitno vodo, omejevanjem izpustov toplogrednih plinov, varčevanja z energijo, odgovornega ravnanja z gozdovi in z živalmi, ki si z nami delijo ta planet, smo bili opozorjeni kar nekajkrat. Ne pozabimo pa še na odgovorno ravnanje z našimi mislimi, ki ravno tako prepletajo naš planet in ga soustvarjajo. Največ, kar lahko naredite zase, za ljudi okoli vas in za tudi za naš planet, je, da imate radi sebe in druge, živali in naravo. In konec koncev tudi naš prelepi planet.

V četrtek, 18. 4. 2019 smo na naši šoli organizirali akcijo urejanja okolja. Učenci 3. triade in učitelji so nasadili rože, okopali grede, uredili eko vrt, pometli ter uredili okolico naše šole. Ta dan smo tudi zbirali star papir.Tako smo tudi mi doprinesli kanček k čistejšemu okolju in našemu planetu (galerija).

Ekokoordinatorki: Ana Višič in Maja Dečar

Dostopnost