Učenci naše šole poleg vseh ostalih aktivnosti sodelujejo tudi na raznih športnih tekmovanjih. Do sedaj smo se udeležili štirih medobčinskih športnih tekmovanj, na katerih so dosegli odlične rezultate. 22. 10. 2019 je potekalo medobčinsko tekmovanje v Krosu in med najboljšimi sta bila Brina Mlakar (3. mesto) in Žan Jevšinek (3. mesto). 3. 10. 2019 je bilo izvedeno medobčinsko tekmovanje v atletiki, kjer so najboljše rezultate dosegli naslednji učenci: Filip Vodovnik (1. mesto, 300 m), Žan Kostanjšek (1. mesto, krogla),  Sebastijan Flisar (2. mesto, višina), Simon Vodovnik (2. mesto, 300 m), Žan Jevšinek (3. mesto, 300 m) in Maša Žvižaj (3. mesto, 60 m). Od ekipnih medobčinskih tekmovanj smo se udeležili nogometa, kjer je ekipa naše šole dosegla 8. mesto. Prav tako se je ekipa deklic udeležila medobčinskega tekmovanja v košarki (26. 11. 2019), katerega organizator je bila naša šola. Deklice so dosegle 2. mesto in si priigrale vstop na področno tekmovanje.