ČAJANKA Z BIVŠIMI UČITELJI NAŠE ŠOLE RAZGRELA SRCA NAŠIH UČENCEV

Prvi počitniški dan je nekaterim učencem sprva predstavljal delo, ki se je kmalu sprevrglo v čisti užitek. Imeli so priložnost druženja z učitelji, ki so svoja vrata na tej šoli uradno že zaprli. Ampak kaj kmalu smo ugotovili, da še zdaleč ni tako. Samo nekaj trenutkov in že so se zlili z učenci tako kot nekoč. Skratka to, kar zmorejo le učitelji po srcu. Po ogledu šole so sledili trenutki obujanja spominov na njihovo preživljanje časa v hramu učenosti. Prvi začetki, ki segajo na različne lokacije v našem kraju, strogi, dosledni in kljub temu prijetni koraki na poti osamosvajanja in pridobivanja izobrazbe, težko življenje tako učencev kot staršev, učiteljev z bore malo pripomočkov za učenje, načinom poučevanja, preživljanja časa tako v šoli kot doma – vse to v primerjavi s časom, ki nas danes sleherni trenutek tako neusmiljeno preganja. Druženje ob 200-letnici šolstva v našem kraju je pustilo pečat. Ugotovili smo, da so kljub vsemu bili časi, ko so po hodnikih naše šole med drugimi hodili kot učitelji Marjana Novak, Tone Korošec, Maja Valenčak, Zdenka Gošnik, Alojz Lipuš in Ljudmila Smogavc Klinc polni lepih trenutkov, nepozabnih spominov in bogatih izkušenj. Radi se jih spominjajo. In mi njih.


Dostopnost