POUK ZA VSE UČENCE V ŠOLI

Spoštovani starši in učenci, obveščamo vas, da se vsi učenci z 22. 2. 2021 vračajo v šolske klopi.

Prosimo vas, da v šolo pridejo samo ZDRAVI učenci. Pouk se bo izvajal z upoštevanjem higienskih priporočil NIJZ in priporočil Zavoda za šolstvo RS.

V skupnih prostorih (hodniki, sanitarije, knjižnica, jedilnica, …) morajo vsi učenci nositi masko.

Posebna pozornost bo namenjena higieni rok in kašlja.

Organizirana bo prehrana (zajtrk, malica, kosilo), jutranje varstvo, podaljšano bivanje za učence I. triade in varstvo vozačev.

Prihod v šolo

Učenci od 1. do 9. razreda vstopajo skozi glavni vhod. Pri vstopanju so pozorni na varnostno razdaljo 1,5m. Razdalja je označena pred vstopom v šolo ter  na hodniku.

Učenci se na hodnikih ne zadržujejo, temveč takoj odidejo v matične učilnice.

NIJZ priporoča, da učenci prihajajo v šolo peš ali z individualnimi prevozi.

Šolski avtobusi bodo vozili po običajnem voznem redu, ki je veljal v septembru in oktobru.

Prosimo, da učenci, ki niso vozači, pridejo v šolo 5 minut pred pričetkom pouka.

Starši v šolo ne vstopate, razen, če se predhodno dogovorite.

Organizacija pouka

Pouk se bo izvajal znotraj iste skupine/oddelka, po ustaljenem urniku, v matični učilnici.

Učenci v matični učilnici, v istem oddelku, ne nosijo mask.

Pri pouku v heterogenih skupinah –  izbirnih predmetih pa učenci nosijo masko.

Pouk športa bo potekal po urniku tako, da bodo učenci združeni po oddelkih in ne po spolu. Urnik ŠPO se spremeni 6.in  7.r.  V ponedeljek imajo vsi šestošolci in sedmošolci, dekleta in fantje ŠPO 6. uro. V četrtek imajo 3. uro ŠPO vsi šestošolci V petek 5. uro imajo  ŠPO vsi šesto in sedmošolci skupaj. Zaradi združevanja fantov in deklet  odpadejo, do nadaljnjega, nulte ure ŠPO in 6. ura ŠPO dekleta v petek.

Med šolskimi odmori učenci ne zapuščajo učilnic.

Učenci, ki niso vozači, odidejo takoj  po pouku ali po kosilu, domov.

Organizacija podaljšanega bivanja

Podaljšano bivanje  bo organizirano samo za učence I. triade. Za vse ostale učence bo organizirano le varstvo vozačev do odhoda avtobusa.

Organizacija prehrane

Učenci malicajo v razredu.

Na kosilo  odhajajo po določenem razporedu, ki ga pripravi vodja podružnice. V jedilnico vstopajo z upoštevanjem medosebne razdalje. Dokler  ne sedejo na določeno mesto, morajo nositi masko.

Zajtrki, kosila in malice  bodo pripravljeni po prijavah na prehrano, oddanih na začetku šolskega leta. Prosimo, da pravočasno (najkasneje do ponedeljka, 22. 2. 2021, zjutraj, do 8.00) odjavite, oziroma prijavite posamezne obroke.

Pomembno

Če se bodo pri otroku pojavili znaki bolezni Covid -19 (povišana temperatura, slabo počutje, kašelj, glavobol, boleče žrelo, nahod, težko dihanje, driska,..) oziroma je pri otroku ali osebi s katero biva v istem gospodinjstvu, potrjena okužba z virusom Sars-Cov -2, mora otrok ostati doma, starši pa obvestite razrednika.

Vsa ostala navodila bodo učenci prejeli od razrednika.