Ker se zavedamo, kako pomembno je ohranjati čisto okolje, smo na naši šoli že tradicionalno izpeljali jesenski eko dan za učence razredne stopnje, ki je potekal 5. 10. 2022. Učenci 3. in 5. razredov so že zjutraj pričeli z delom. Očistili so parkirišča ter poti v šolskem parku. Iz cvetličnih korit so odstranili plevel in jih ponovno zasadili z jesenskimi rastlinami. Ker vemo, da biti »eko« ni samo to, da vržeš plastenko v koš za smeti, so učenci 2. in 4. razredov obiskali zbirna centra za ravnanje z odpadki v Oplotnici in Slovenskih Konjicah, kjer so jim podrobneje predstavili sistem ločevanja odpadkov. Aktivni so bili tudi učenci 1. razredov, ki so izdelali ropotuljice iz papirnatih lončkov in kamenčke za 1. november.

Hvala vsem učencem in učiteljicam za še en uspešno izveden eko dan.

Eko koordinatorici: Katja Oblak in Sanja Bučar