9. marca je potekal že 33. medobčinski otroški parlament na OŠ Anice Černejeve v Makolah. Izmed dvanajstih osnovnih šol sta svoje mnenje o duševnih stiskah otrok in mladostnikov spretno in suvereno zagovarjali predstavnici naše šole – Julija Leva iz 9. b in Laura Hren iz 8. a. Mladi parlamentarci so se družili najprej na osnovni šoli, kjer so delali v skupinah, izmenjevali svoja mnenja in nato svoje zaključke podali na občini v Makolah. Tam jih je nagovoril župan občine Makole ter ostali predstavniki občin. Med vsemi predstavniki je bila poleg učenke iz OŠ Tinje najbolj uspešna ravno naša učenka – Laura Hren. Prepričala je večino učencev in učenk, ki so jo izglasovali in bo tako zastopala bistriški okoliš osnovnih šol na nacionalnem parlamentu v Ljubljani, ki bo v mesecu maju.

Vsi ji iskreno čestitamo.

                                                                                               Mentorica: Nataša Črešnar

Dostopnost