Knjižnica Josipa Vošnjaka Slov. Bistrica nam je na naši šoli podarila brezplačen ogled predstave z naslovom Vsi otroci sveta, učenci višjih razredov pa so si v Mestnem gledališču Ptuj ogledali predstavo z naslovom iCankar. Pridružili smo se akciji Očistimo naš kraj. Izvedli smo eko dan – upokojenke iz našega kraja so nas naučile, kako izdelati nakit iz »starih« koledarjev, očistili smo okolico šole, uredili lopo za orodje ter prebarvali tribune. Prvo in drugošolci so prelopatali, pognojili, posejali in posadili šolski vrt. Izvedli smo tudi izmenjavo oblačil, v kateri so sodelovali vsi učenci. Mladinski pevski zbor se je udeležil Medobčinske revije pevskih zborov v Slov. Bistrici, otroški pevski zbor pa na Spodnji Polskavi. Učenci, ki so devet let potovali s knjigo, so se odpravili na nagradni izlet v Ljubljano. Obiskali so živalski vrt in si ogledali znamenitosti prestolnice, najbolj pa so bili navdušeni nad samostojnim raziskovanjem Ljubljane. Pred odhodom na počitnice smo obeležili še dan upora proti okupatorju in praznik dela.

Proslava-2

Slika 1 of 18