V torek, 11. decembra 2018, je tudi na naši šoli potekalo Cankarjevo tekmovanje. Letos je knjige, predpisane za tekmovanje, bralo 29 učencev 4., 5., 6., 7., 8. in 9. razredov.

Četrtošolci in petošolci so spoznavali dogodivščine Bratovščine Sinjega galeba, avtorja Toneta Seliškarja. Učenci petih razredov so skupaj z razredničarkama Martino Smogavec in Leo Leva izvedli tudi noč branja, kjer so se z omenjeno knjigo družili tudi v poznih večernih urah.

Šestošolci in sedmošolci so prebirali Vorančeve Solzice in prijateljstvo odkrivali tudi v knjigi Avtobus ob treh.

Osmi in deveti razredi so o drugačnosti razmišljali skozi knjigo Kit na plaži, dva tekmovalca pa čaka še izziv – Cankarjeve črtice.

In kdo so prejemniki priznanj?

1. razred: Eva Višnar in Laura Hren
  2. razred: Rožle Mlakar
  3. razred: Taja Fridrih in Daša Videčnik
  4. razred: Zoja Stermecki in Domen Hren
  5. razred: Nik Škorjanc in Blažka Skarlovnik
  6. razred: Gaja Oblonšek, Selina Koronik in Iza Pučnik

VSEM TEKMOVALCE IN MENTORICAM ISKRENE ČESTITKE ZA DOSEŽEN USPEH, Gaji Oblonček in Niku Škorjancu pa obilo sreče na regijskem tekmovanju, ki bo 23. januarja.

Nataša Črešnar