OBVESTILO OB ZAČETKU POUKA ZA UČENCE OD 1. DO 3. RAZREDA

Spoštovani starši in učenci, z veseljem vam sporočamo, da se v torek, 26. 1. 2021 prične postopno vračanje otrok v šolo. Glede na Odlok Vlade RS se prvi vrnejo učenci I. triade.

Pouk se bo izvajal z upoštevanjem poostrenih higienskih priporočil NIJZ in priporočil Zavoda za šolstvo RS.

Prosimo vas, da v  šolo pridejo le ZDRAVI otroci.

Organizirana bo prehrana (malica, kosilo), jutranje varstvo, podaljšano bivanje in šolski prevoz.

Za učence, ki se vračajo v šolo, bo organizirana prehrana po prijavah, oddanih na začetku šolskega leta. Prosimo, da pravočasno (najkasneje do torka, 26. 1. 2021, do 8.00) odjavite, oziroma prijavite kosilo.

Za učence, ki se še naprej šolajo od doma in so naročeni na šolsko prehrano, bo šola še naprej pripravljala tople obroke.

Nekaj navodil:

• Pouk bo potekal za vse učence v matični učilnici. Učenci bodo ves čas bivanja v šoli,  v isti učilnici. Združevanja otrok tudi v času jutranjega varstva in podaljšanega bivanja ne bo.
  • Učenci nosijo zaščitne obrazne maske samo v skupnih prostorih (knjižnica, hodniki, stranišče, jedilnica, …) v matični učilnici pa ne.
  • Učenci, ki niso vozači, pridejo v šolo 10 minut pred pričetkom pouka.
  • Vhod za 1. razred je nespremenjen, učenci drugega razreda vstopajo v šolo skozi stranski vhod (pri učilnici za angleščino), tretješolci vstopajo v šolo skozi glavni vhod.
  • Pri vstopanju in izstopanju iz šole upoštevajo medosebno razdaljo.
  • Ob prihodu v šolo si roke umijejo.
  • Učenci, prvi šolski dan, v torek, 26. 1. 2021, prinesejo s seboj vse šolske potrebščine.
  • Po priporočilih bomo šolske prostore večkrat dnevno zračili in kolikor bo mogoče, pouk izvajali tudi na prostem. Priporočamo, da otroke večplastno oblečete, da se bodo lahko oblačili/slačili okoliščinam primerno.
  • Šolska knjižnica bo delovala po prilagojenem urniku za vsak oddelek posebej.
  • Pogovorne ure in roditeljski sestanki bodo še naprej potekali na daljavo.
  • Staršem praviloma vstop v šolo  ni dovoljen, razen po predhodnem dogovoru.

Prizadevali si bomo, da se bodo učenci počutili varno in dobro. S skupnim sodelovanje bomo zmogli.

Ravnateljstvo šole

PODALJŠANJE UKREPOV

Spoštovani straši in učenci,

obveščamo vas, da je vlada RS 30. 12. 2020, podaljšala ukrepe za zajezitev in obvladovanje epidemije Covid-19. Tako se bo pouk tudi v tem tednu, od 4. 1. do 8. 1. 2021, izvajal na daljavo.

OBVESTILO o pouku na daljavo

Spoštovani starši in učenci,

obveščamo vas, da je Vlada Republike Slovenije zaradi epidemioloških razmer v državi sprejela odločitev o podaljšanju ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19. Tako se bo pouk tudi od ponedeljka, 14. 12. 2020, še naprej izvajal na daljavo.

Obvestilo OŠ Prihova

Obveščamo vas, da bo na podružnični šoli Prihova potekala zbiralna akcija odpadnega papirja.  V ta namen vas naprošamo, da nam priskočite na pomoč. Pred šolo bo zabojnik, kamor lahko odložite papir.  Zbrana sredstva bomo namenili različnim dejavnostim, ki potekajo na šoli.

Zbiralna akcija bo  potekala od  8. 10. do 13. 10. 2020.

Zahvaljujemo se vam za sodelovanje!

Učenci in učiteljice POŠ Prihova

Svetovni dan knjige

Foto utrinki pri naših učencih doma ob svetovnem dnevu knjige.

Nujno obvestilo

Spoštovani starši in skrbniki,

obveščamo vas, da bodo šole zaradi uredbe vlade od ponedeljka, 16. 3. 2020 dalje zaprte.

O vseh nadaljnjih navodilih in spremembah boste obveščeni preko eAsistenta in šolske spletne strani.

Ravnatelj šole

Matjaž Vrtovec, prof.

Zimska šola v naravi 2020

Včeraj smo preživeli dopoldan in popoldan na smučeh. Zvečer pa smo se najprej pomerili v znanju v kvizu Male sive celice. Pred spanjem pa nas je obiskal še čarovnik …

Po smučanju in zasluženi malici sta nas obiskala lovec in splavar.