Šola v naravi CŠOD PRVINE 2024

Učenci  2.a in 2.b in podružnica Prihova  učenci 2.in3. razreda smo preživeli tri dni v  šoli v naravi. Imeli smo se lepo.
Še nekaj utrinkov iz šole v naravi.

20240219_165441

Slika 1 of 74

Zimska šola v naravi 2024

Čeprav je na Arehu že zgodnja pomlad, skušamo ujeti še zadnje centimetre snega na smučišču. Pridno vadimo in se pripravljamo na smučarsko tekmo. Trudimo se tudi pospravljati sobe, ob večerih pa poslušamo zanimiva predavanja. Po predavanjih pa…

Slika 1 of 10

Zimska šola v naravi

Sporočamo, da so učenci petih razredov varno prispeli na Areh, v Ruško kočo v šolo v naravi. Pošiljajo lepe pozdravčke v uživanju ob zimskih radostih.

ZIMSKA ŠOLA V NARAVI

Spoštovani starši!

Ker je kar nekaj vprašanj v zvezi z zimsko šolo v naravi, Vam sporočamo, da po predhodnem telefonskem pogovoru z vodjo smučišča na Arehu zagotavljajo celotedensko smučanje, kar pomeni, da bodo otroci imeli smučanje na programu dopoldan in popoldan do 16. ure.

Vam pa sporočamo, da bo šola v naravi v naslednjem tednu potekala po programu.

Hvala na zaupanju.

Vodstvo šole

Spletni seminar za starše o vplivu interneta na pomanjkanje spanca pri mladostnikih

Na Točki osveščanja o varni rabi interneta Safe.si bomo v torek, 3. oktobra 2023, ob 18. uri pripravili spletni seminar za starše z naslovom ‘Ali vaš najstnik premalo spi zaradi interneta?’.

Raziskave kažejo, da štiri petine slovenskih najstnikov spi premalo. V Safe.si raziskavi o vplivu interneta na duševno zdravje mladostnikov pa je več kot polovica najstnikov v osnovni in srednji šoli poročala, da jim zaradi uporabe telefona, aplikacij in družbenih omrežij primanjkuje spanca.

Več si lahko preberete TUKAJ >>

Projekt »Nasilje je čist out«

Z namenom ozaveščanja o problematiki nasilja med vrstniki so v Policiji pripravili preventivni projekt z naslovom Nasilje je čist out, s katerim želijo učence osnovnih šol na prijazen in sproščen način opozoriti na problematiko nasilja med vrstniki, jih spodbuditi k prijateljskim odnosom in tudi ozavestiti, naj v primeru nasilja poiščejo pomoč.

URNIKI 2023 – 2024

Dostop do urnikov je mogoč na povezavi TUKAJ >>

OPOMBA: Za pravilen prikaz se je potrebno v drsnem seznamu prestaviti na 1. teden. šol. leta.

PRVI ŠOLSKI DAN V NOVEM ŠOLSKEM LETU 2023/2024 – podružnica PRIHOVA

Spoštovani starši, dragi učenci in učenke!

Obveščamo vas, da se bo novo šolsko leto pričelo v petek, 1. 9. 2023.

Učenci od 2. do 5. razreda začnejo s poukom ob 8.20.

Pouk bo potekal po urniku, zato prinesite s seboj šolske potrebščine. Učenci 2 in 3. razreda prinesejo s sabo vse potrebščine, tudi za likovni pouk.
Učenci 4 in 5. razreda naj prinesejo potrebščine za slovenščino, matematiko, družbo in glasbeno umetnost.

Šolski avtobus in kombi bosta vozila po ustaljenem voznem redu.

Malica bo pripravljena za vse učence. Prvi šolski dan bo kosilo bo pripravljeno za vse prijavljene učence od 2. do 5. razreda. V kolikor učenci, ki ste se v pogodbi in prijavi na šolsko prehrano prijavili na kosilo, le tega prvi dan ne boste imeli, ga morate pravočasno odjaviti.

Za učence od 2. do 5. razreda bo organizirano podaljšano bivanje.

Prvošolce s starši vabimo v šolo ob 9.00. Ta dan prvošolci nimajo kosila, jutranjega varstva in podaljšanega bivanja.

Želimo vam prijeten in varen začetek novega šolskega leta.

Vodja podružnične šole PRIHOVA

Prihovček 2023

Pa smo ponovno prikorakali do konca šolskega leta. V tem času smo postali pametnejši, pogumnejši, zrelejši in tudi zrastli smo. ☺ ☺ ☺ Kaj je zaznamovalo letošnje šolsko leto na POŠ Prihova, si boste lahko prebrali in ogledali v naslednjih rubrikah nove revije.

OGLED >>

Letna šola v naravi 2023

5. dan

Polni vtisov in lepih doživetij komaj čakamo snidenja s starši. Veselimo se prihajajočih počitnic.

4. dan

Jutro se je začelo v pričakovanju preverjanja plavalnega znanja, kjer so vsi učenci napredovali. Dan smo zaključili ob ritmu dobre glasbe in plesa v disku na prostem.

3. dan

Danes je bil prav poseben dan. Z ladjico smo se odpeljali v Rovinj, kjer smo si ogledali mesto. Nato smo se odpeljali do plaže v Vrsarju, kjer smo preživeli prijetno popoldne.

2. dan

Tudi današnji dan po aktivnostih ni zaostajal od včerajšnjega. Dodatno smo ga popestrili s karaokami in modno revijo.

1. dan

Pričakalo nas je sončno vreme in toplo morje. Hladili smo se s sladoledom in uživali na igralih.