URNIK 2022/2023

Pozdravljeni, URNIKE za šol. leto 2022/2023 si lahko ogledate na tej POVEZAVI.

PRVI ŠOLSKI DAN V NOVEM ŠOLSKEM LETU 2022/2023 – Prihova

PRVI ŠOLSKI DAN V NOVEM ŠOLSKEM LETU 2022/2023

OBVESTILO

Spoštovani starši, dragi učenci in učenke!

Obveščamo vas, da se bo novo šolsko leto pričelo v četrtek, 1. 9. 2022.

Pouk se bo izvajal za vse učence v šoli. Učenci od 2. do 5. razreda začnejo s poukom ob 8.20.

V šolo pridete le zdravi.

Pouk bo potekal po urniku, zato prinesite s seboj šolske potrebščine. Učenci 2 in 3. razreda prinesejo s sabo potrebščine za slovenščino, matematiko, spoznavanje okolja in angleščino. Učenci 4 in 5. razreda naj prinesejo slovenščino, matematiko, naravoslovje in tehniko ter angleščino.

Šolski avtobus bo vozil po ustaljenem voznem redu. Učenci, ki niste vozači, pridete v šolo 5 minut pred pričetkom pouka.

Malica in kosilo bosta pripravljeni  za vse učence prijavljene na šolsko prehrano. Za  učence od 2. do 5. razreda bo organizirano podaljšano bivanje.

V kolikor učenci, ki ste se v pogodbi in prijavi na šolsko prehrano prijavili na kosilo, le tega prvi dan ne boste imeli, ga morate pravočasno odjaviti.

Prvošolce s starši vabimo v šolo ob 9.00. Dobimo se pred vhodom v šolo. Ta dan prvošolci nimajo kosila, jutranjega varstva in podaljšanega bivanja.

Želimo vam prijeten in varen začetek novega šolskega leta.

Vodja podružnice

Letna šola v naravi 2022

Prvi dan

Težko pričakovani prihod v Poreč in kmalu že skok v morje. Po okusnem sladoledu še druženje na igralih.

Drugi dan

Z našimi plavalnimi skupinami smo uspešno zaplavali v nov dan. Ker smo porabili veliko energije pri plavanju in reševanju matematično naravoslovnih zagonetk, smo z užitkom pojedli tudi slastno kosilo. Večerni sprehod in športne aktivnosti smo zaključili s slastnim sladoledom.

Tretji dan

Preživeli smo čudovit dan na izletu z ladjico, ki nas je popeljala vse do Vrsarja, kjer smo se osvežili v toplem morju. Večerni sprehod iz Poreča smo zaključili z vetrom v laseh.

Četrti dan

Hiteli smo novim dogodivščinam naproti. Veliko smo plavali, ustvarjali morske pravljice, večer pa zaključili z igrami in plesom na nepozabnem disko večeru.

Peti dan

Veselili smo se druženja ob morskih valovih in težko pričakovanega odhoda domov.

Poletna šola v naravi

Sporočamo Vam, da so učenci varno prispeli v Poreč (#šolavnaravi).

Vabilo na Šport in Špas 2021/2022 – PRIHOVA

Spoštovani!

Podružnica OŠ Prihova je vključena v projekt ŠPORT in ŠPAS – DRUŽENJE IN GIBANJE VSEH GENERACIJ (OTROCI, STARŠI, STARI STARŠI, PRIJATELJI…).

KDAJ: PETEK, 13. maj 2022

PROGRAM:

8.30: Zbor (prijave družin in njihovih članov, prijateljev…)

9.00: Pozdravni govor in dejavnosti povezane s Centrom za krepitev zdravja (zdrav nahrbtnik, meritve…)

9.30 do 11.30: Pohod, pomen gibanja

11.45: Zaključek in BREZPLAČNI GOLAŽ ZA VSE UDELEŽENCE

Učenci pridejo v šolo kot običajno, za njih je to športni dan. Vsi obroki in tudi OPB potekajo kot vsak ostali dan.

VESELIMO SE DRUŽENJA Z VAMI V ČIM VEČJEM ŠTEVILU. Prireditev bo v vsakem vremenu (primerna obutev in obleka).

Prijeten pozdrav in že v naprej hvala za sodelovanje!

Obvestilo staršem

Odprte so prijave na OBVEZNE in NEOBVEZNE izbirne predmete za šolsko leto 2022/2023.

Prosimo, da seznanite otroke o tem in izbire potrdite do 10.5.2022.

Hvala

EKO DAN OŠ Oplotnica

EKO DAN OŠ Oplotnica 21. 4. 2022

Pomlad je čas, ko se narava prebuja in takrat se običajno odločimo za pospravljanje in urejanje okolice. Ker smo že globoko zakorakali v pomlad, smo se tudi na naši šoli odločili za urejanje okolice. 21. aprila 2022 smo na šoli organizirali eko dan za učence 6., 7., 8. in 9. razredov. Na ta dan smo pobirali smeti, pometali pesek na parkiriščih, očistili gredice ter jih zasadili z novimi rastlinami. Pobarvali smo tudi talne risbe oziroma ristance. Sočasno je potekala zbiralna akcija papirja in tudi tukaj smo bili uspešni. Tako učenci kot učitelji smo preživeli aktiven in ustvarjalen dan. Okolica naše šole je tako ponovno čista in urejena. Iskrena hvala vsem sodelujočim.

Eko koordinatorki: Katja Oblak in Sanja Bučar