OBVESTILO OB ZAČETKU POUKA ZA UČENCE OD 1. DO 3. RAZREDA

Spoštovani starši in učenci, z veseljem vam sporočamo, da se v torek, 26. 1. 2021 prične postopno vračanje otrok v šolo. Glede na Odlok Vlade RS se prvi vrnejo učenci I. triade.

Pouk se bo izvajal z upoštevanjem poostrenih higienskih priporočil NIJZ in priporočil Zavoda za šolstvo RS.

Prosimo vas, da v  šolo pridejo le ZDRAVI otroci.

Organizirana bo prehrana (malica, kosilo), jutranje varstvo, podaljšano bivanje in šolski prevoz.

Za učence, ki se vračajo v šolo, bo organizirana prehrana po prijavah, oddanih na začetku šolskega leta. Prosimo, da pravočasno (najkasneje do torka, 26. 1. 2021, do 8.00) odjavite, oziroma prijavite kosilo.

Za učence, ki se še naprej šolajo od doma in so naročeni na šolsko prehrano, bo šola še naprej pripravljala tople obroke.

Nekaj navodil:

• Pouk bo potekal za vse učence v matični učilnici. Učenci bodo ves čas bivanja v šoli,  v isti učilnici. Združevanja otrok tudi v času jutranjega varstva in podaljšanega bivanja ne bo.
  • Učenci nosijo zaščitne obrazne maske samo v skupnih prostorih (knjižnica, hodniki, stranišče, jedilnica, …) v matični učilnici pa ne.
  • Učenci, ki niso vozači, pridejo v šolo 10 minut pred pričetkom pouka.
  • Vhod za 1. razred je nespremenjen, učenci drugega razreda vstopajo v šolo skozi stranski vhod (pri učilnici za angleščino), tretješolci vstopajo v šolo skozi glavni vhod.
  • Pri vstopanju in izstopanju iz šole upoštevajo medosebno razdaljo.
  • Ob prihodu v šolo si roke umijejo.
  • Učenci, prvi šolski dan, v torek, 26. 1. 2021, prinesejo s seboj vse šolske potrebščine.
  • Po priporočilih bomo šolske prostore večkrat dnevno zračili in kolikor bo mogoče, pouk izvajali tudi na prostem. Priporočamo, da otroke večplastno oblečete, da se bodo lahko oblačili/slačili okoliščinam primerno.
  • Šolska knjižnica bo delovala po prilagojenem urniku za vsak oddelek posebej.
  • Pogovorne ure in roditeljski sestanki bodo še naprej potekali na daljavo.
  • Staršem praviloma vstop v šolo  ni dovoljen, razen po predhodnem dogovoru.

Prizadevali si bomo, da se bodo učenci počutili varno in dobro. S skupnim sodelovanje bomo zmogli.

Ravnateljstvo šole

PODALJŠANJE UKREPOV

Spoštovani straši in učenci,

obveščamo vas, da je vlada RS 30. 12. 2020, podaljšala ukrepe za zajezitev in obvladovanje epidemije Covid-19. Tako se bo pouk tudi v tem tednu, od 4. 1. do 8. 1. 2021, izvajal na daljavo.

OBVESTILO o pouku na daljavo

Spoštovani starši in učenci,

obveščamo vas, da je Vlada Republike Slovenije zaradi epidemioloških razmer v državi sprejela odločitev o podaljšanju ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19. Tako se bo pouk tudi od ponedeljka, 14. 12. 2020, še naprej izvajal na daljavo.

Obvestilo iz KNJIŽNICE

KNJIŽNICA

je v času, ko poteka pouk  na daljavo, ODPRTA.

Knjige si lahko izposodite po predhodnem naročilu na tel. št.: 028033356 in jih dvignete pred glavnim vhodom šole Oplotnica.

Vaša KNJIŽNIČARKA

OBVESTILO PRIJAVA NA KOSILA

Spoštovani starši, prosimo, da zaradi organizacije dela, najkasneje do petka, 20. 11. 2020, do 8.00, v tajništvu šole, na telefon  02 803 33 50,  prijavite na kosilo otroke, ki bodo imeli kosilo v naslednjem tednu. Prijava bo veljala za cel teden, od 23. 11. 2020 do 27. 11. 2020.

Po  topel obrok pridete s svojo posodo in ga prevzamete med 12. 00 in 13.00, pri zadnjem vhodu v kuhinjo v Oplotnici. Prosimo, da pri prevzemu upoštevate higienske ukrepe NIJZ (maska, medosebna razdalja).

Obroki, ki niso subvencionirani, se bodo zaračunani po veljavnem ceniku šolske prehrane.

KUHAMO KOSILA ZA VSE UČENCE

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bomo od ponedeljka, 16. 11. 2020, dalje  na centralni šoli v Oplotnici kuhali tople obroke tudi za učence centralne šole in podružnic, ki nimajo subvencionirane prehrane.

Na kosilo se lahko prijavite  v ponedeljek, 16. 11. 2020, zjutraj,  od 7.00 do 8.00 v tajništvu šole, na telefon  02 803 33 50. Prijava velja za cel teden, od ponedeljka do petka. Za posamezni dan prijava ni možna.

Obroki bodo zaračunani po veljavnem ceniku šolske prehrane.