Simbioza Giba je vseslovenski  prostovoljski projekt, ki že šest let skrbi za širjenje telesne dejavnosti in gibanja med vsemi generacijami.  V tem projektu sodelujejo vrtci, osnovne in srednje šole, različna društva in klubi ter drugi ponudniki lokacij. Projekt združuje ideje medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in telesne vadbe, preko katerih ozavešča ter promovira zdravo in aktivno življenje za vse generacije v vseh življenjskih obdobjih.

Prav to so otroci prvega, drugega in tretjega razreda spomnili svoje babice in dedke. Stare starše so  v ponedeljek, 14. 10. 2019, povabili, na medgeneracijski pohod. Pohod je potekal na treh različnih lokacijah. Prvi razredi so odšli do Gorice, drugi do Brezja in tretji vse do Keblja. Spremljajo jih je  sončno vreme, odlična družba, dobra volja in seveda gibanje.