V ponedeljek, 25. 11, smo imeli na naši šoli tehnični dan, kjer smo uredili šolo po željah nas, učencev.  Že pred tem dnevom nas je učiteljica Tatjana povprašala, kaj si želimo na šoli, kaj pogrešamo. Najbolj smo si želeli »dnevno« sobo – prostor za druženje in bralne kotičke … zato smo ta dan že vedeli, kaj bomo počeli, saj smo si morali stvari prej organizirati in priskrbeti. Prvo- in drugošolci so si v razredu uredili bralni kotiček in izdelali knjižne kazalke, da jih bodo uporabljali pri branju; tretje- in četrtošolci so si prav tako v razredu uredili bralni kotiček in izdelovali družabne igre; peto- in šestošolci so uredili družabne igre, izdelali lončke za svinčnike in sodelovali pri urejanju bralnega kotička v učilnici za slovenščino; osmošolci pa so uredili »dnevno« sobo, prostor za druženje na hodniku. Na stopnice smo nalepili še motivacijske misli, da nas malce opogumijo, ko podvomimo vase. Stopili smo skupaj in … uspelo nam je. Ugotovili smo, da je vse mogoče, če si močno želimo, le organizirati se moramo in si pomagati.

Učenci novinarskega krožka