ŠOLSKA PARLAMENTARCA VEČ KOT ODLIČNO ZASTOPALA BARVE NAŠE ŠOLE

V četrtek, 20. 2. 2020, je na OŠ Šmartno na Pohorju potekal medobčinski otroški parlament na temo Moja poklicna prihodnost. Našo šolo sta več kot uspešno zastopala osmošolec Domen Hren in devetošolka Brina Mlakar. Po skupinskem delu na šoli, kjer so mladi parlamentarci izražali svoja stališča, so se s skupnimi izhodišči odpravili na občino v Slovensko Bistrico. Tam so jih lepo sprejeli predstavniki občin, med drugim tudi župan občine Slov. Bistrica, Ivan Žagar. Predsedstvo na občini je zasedal tudi naš član, Domen Hren, ki je s svojimi stališči bil tako prepričljiv, da so ga predstavniki desetih osnovnih šol iz sosednjih občin izvolili kot ustreznega zastopnika na regijskem zasedanju, ki bo 19. marca v Mariboru in nato še na parlamentu v Ljubljani.

Obema iskreno čestitamo, saj sta svoje delo odlično opravila, Domnu pa želimo vso srečo v Mariboru in Ljubljani.

Mentorica OP: Nataša Črešnar