Že kar nekaj let smo na naši šoli v mesecu aprilu prirejali eko dneve, ko smo skupaj čistili, pometali, urejali gredice, sadili rože, barvali klopi, korita in se družili. Letos so razmere žal takšne, da nam tega ne dopuščajo. Zato smo se odločili, da eko dan izpeljemo na drugačen način. Tako, da povemo sorodnikom in prijateljem, da mislimo nanje, da jim želimo le najboljše ter jim pošiljamo upanje. Učenke in učenci so izdelali metulje prijateljstva, ki na oknih, balkonih, vrtovih in dvoriščih njihovih domov pozdravljajo in razveseljujejo sorodnike, prijatelje, znance, sošolce, učitelje in ves svet. Poleg izdelave metuljev prijateljstva so učenke in učenci v tem dnevu poskrbeli tudi za temeljito zračenje njihovih bivalnih prostorov, čiščenje površin in predmetov, ki se jih pogosto dotikajo, pripravo zdravega zajtrka in kosila ter sprostitev z gibanjem.

Eko koordinatorki: Maja Dečar in Katja Oblak