Kot že nekaj let zapored, smo tudi v letošnjem šolskem letu v jesenskem času izvedli eko dan za učence od 1. do 5. razreda.

Eko dan je potekal v četrtek, 8. 10. 2020. Učenci 1. razredov so izdelovali izdelke iz odpadnih, recikliranih  materialov. Učenci drugih razredov so se odpravili na deponijo zbiranja odpadkov v domačem kraju. Učenci tretjih in petih razredov so čistili in pometali parkirišče pri telovadnici in pred glavnim vhodom v šolo, urejali poti in gredice v šolskem parku ter urejali gredice v šolskem eko vrtu.  Učenci četrtih razredov so se odpravili na ogled centra za ravnanje z odpadki v Slovenske Konjice. Organizirana je bila tudi zbiralna akcija odpadnega papirja, ki je potekala v sredo, 7. 10. 2020 in v četrtek, 8. 10. 2020. Pri zbiranju papirja smo bili zelo uspešni.

Ob zavedanju pomembnosti ohranjanja okolja ter s tem  povezanega boljšega počutja v šoli in v šolski okolici, smo preživeli zanimiv in uspešen dan.

Eko koordinatorki: Katja Oblak, Sanja Žgavc