V januarju je v šolski knjižnici potekalo medgeneracijsko branje. Medgeneracijsko branje je projekt, pri katerem se spodbuja branje literature, izmenjava mnenj o literaturi in seveda medgeneracijsko povezovanje, razumevanje ter obujanje spominov. Druženje je organizirala knjižničarka Vida Javornik. Glavna tema branja in pogovora pa je bila knjiga: Osnovna šola Pohorskega bataljona Oplotnica v ogledalu časa in spominov, kar pa je trenutno na šoli zelo aktualna in zanimiva tematika. Samo dogajanje in branje pa je zelo popestril tudi starejši občan Oplotnice, g. Vili Skarlovnik, ki nam je bil pripravljen zaupati svoje spomine iz šolskih klopi. Predstavil nam je tudi razvoj in nastanek oplotniške šole. V sklopu medgeneracijskega branja je nastal tudi časovni trak, ki je izobešen v avli šole.

Druženje je bilo zabavno, kreativno in poučno.