22. april je Dan Zemlje. Na naši šoli smo ta dan namenili urejanju okolja. Kot že nekaj let zapored, smo za učence od 6. do 9. razreda organizirali EKO DAN. Šestošolci so obiskali Zbirni center za odpadke v domačem kraju in Oplotniški vintgar. Na poti so pridno pobirali smeti. Sedmošolci so uredili jamo za skok v daljino, pometali in odstranjevali plevel na šolskem igrišču, pobirali smeti in barvali klopi. Uredili so tudi šolski vrt in zeliščne grede. Osmošolci so čistili parkirišče in ploščad pred glavnim vhodom. Opleli so gredice, pometali in odstranjevali plevel, pobirali odpadke ter pobarvali talne označbe na parkirišču. Devetošolci so urejali in pometali parkirišče pri športni dvorani ter ploščad pred vhodom za prvo triado. Zasadili so tudi nekaj novih cipres v šolskem parku. Ker je ta dan potekala zbiralna akcija odpadnega papirja, so bili aktivni tudi tam.

Delo je letos potekalo v mehurčkih in ob upoštevanju vseh epidemioloških ukrepov za preprečevanje širjenja bolezni covid 19. Kljub ukrepom smo bili dobre volje in motivirani za ureditev okolice naše šole. Na koncu smo se vsi strinjali, da je bilo delo uspešno opravljeno. Hvala vsem sodelujočim za pomoč in dobro opravljeno delo.

Eko koordinatorki: Sanja Žgavc in Katja Oblak