V četrtek, 14. 10. 2021, je na OŠ Oplotnica potekal eko dan za učence od  1. do 5. razreda. Ker je cilj eko dneva na mlade generacije prenesti zavest o varovanju okolja in spoštovanju narave ter tako kot posameznik prispevati k bolj zdravemu načinu življenja, so učenci in učiteljice že zjutraj pričeli z različnimi aktivnostmi. Vsi se zavedamo, da je pravilno ločevanje odpadkov in recikliranje v skrbi za okolje pomembno. Z namenom pridobiti nova znanja na tem področju, so si učenci 1. in 2. razredov ogledali zbirni center za odpadke v Oplotnici, učenci 4. razredov pa so se odpravili v CERO center v Slovenske Konjice.  Učence 1. in 2. razredov je obiskal tudi Izobraževalni center Eksena. Predstavili so se z lutkovno predstavo v okviru projekta »Bodimo Ekokul«. Predstava izhaja iz inovativnega koncepta, da je pravica do čistega okolja in ohranjanje narave ena od temeljnih človekovih pravic, ob tem pa je bil poudarjen tudi pomen odgovornosti in aktivnega pristopa vsakega posameznika. Učenci  3. in 5. razredov so čistili parkirišči pred šolo in športno dvorano, urejali poti in gredice v šolskem parku ter pobirali smeti v okolici šole. Kljub mrzlemu vremenu, je eko dan potekal v pozitivnem vzdušju in je hitro minil. Vsi učenci in učiteljice so s svojim trudom prispevali svoj delček k pestremu in aktivnemu dnevu.  Čeprav vemo, da je naša okolica šole lepa, smo se na koncu vsi strinjali, da je po tako uspešno izvedenem eko dnevu še lepša.

Eko koordinatorki: Katja Oblak in Sanja Bučar